Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester on asutatud 2003. aastal. Orkestri loomisajast alates kuni 2014. aasta sügiseni oli orkestri dirigendiks Jüri-Ruut Kangur, alates 2014. aasta septembrist juhatab orkestrit Riivo Jõgi. Orkestri tegevuses osaleb umbes 60 mängijat, nende seas nii muusikakooli õpilased, vilistlased kui õpetajad. Traditsiooniliselt astub orkester üles Nõmme Muusikakooli poolt korraldatavatel üritustel (jõulukontserdid, lõpuaktused), kuid sageli antakse kontserte koostöös ka mitmete solistide ning vokaal- ja instrumentaalkollektiividega. Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester on osalenud paljudel tippfestivalidel ja rahvusvahelistes noorteorkestrite koostööprojektides Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Tšehhis, Hollandis, Lätis, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Venemaal, Soomes, Norras, Rootsis, Horvaatias, Montenegros, Türgis ja Hiinas. Kokku on suuremate ja väiksemate koosseisudega olnud 27 kontsertreisi. Arvestuslikult on orkester reisinud 111 150 km (41 200 km välisreiside kilometraaž (bussiga) + 62 400 km lende + 1 850 km meritsi sõite + u 5 700 km Eestis). Kontserte on tänaseni toimunud 177, neist 73 välismaal ja 104 Eestis (neist 91 Tallinnas, sh 25 Estonia Kontserdisaalis, 14 Mustpeade Majas, 12 Nõmme Muusikakoolis ja 6 Metodisti kirikus, 4 Niguliste kirikus, mujal Eestis on olnud 23 kontserti). 15. aasta jooksul on orkestris osalenud 252 muusikut (100 viiulit, 8 vioolat, 17 tšellot, 9 kontrabassi, 23 flööti, 8 oboed, 2 saksofoni, 11 klarnetit, 5 fagotti, 12 metsasarve, 14 trompetit, 10 trombooni, 6 tuubat, 9 klaverimängijat, 16 löökpillimängijat, 2 harfimängijat), neist 43 on teinud kaasa ainult kontsertreisidel ja 209 olnud nn põhikoosseisus (ühe hooaja või enam). Põhikoosseisu muusikutest on õpinguid jätkanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 34, muusika keskõppeasutustes (Tallinna Muusikakeskkool, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool) 35 orkestranti. Mitmed mängijad on edasi läinud õppima ka välismaale.

Orkestri repertuaaris on aja jooksul kokku olnud üle 220 teose, sh mitmeid suurvorme, sümfoonilist muusikat, eesti muusikat ja ka filmimuusikat.

Riivo Jõgi (1987) on lõpetanud Põlva Ühisgümnaasiumi hõbemedaliga ja Põlva Muusikakooli klaveri eriala kiitusega (2006). Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetas ta koori- ja orkestridirigeerimise erialadel cum laude prof Toomas Kapteni klassis (2011, 2012). Käesoleval ajal juhatab Riivo Jõgi Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkestrit, Viljandi Noorte Sümfooniaorkestrit, Eesti Noorte Puhkpilliorkestrit ja Põlva Muusikakooli keelpilliorkestrit, lisaks on ta olnud külalisdirigendiks ja kunstiliseks nõustajaks paljudele orkestritele nii kodu- kui välismaal. Aastast 2016 on ta Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu juhatuse liige.

Paralleelselt orkestrite juhatamisega õpetab ta Põlva muusikakoolis pop-jazz lauljaid ja lauluansambleid. Riivo Jõgi on hinnatud kontsertmeister, keda on tunnustatud paljude konkursside žürii eripreemiaga klaverisaadete, ansambliseadete ja juhendamise eest (Alo Mattiiseni nim vokaalansamblite konkurss Jõgeval, duettide konkurss Viljandis, solistide konkurss Solistica Kuressaares).

Riivo Jõgi on kirjutanud arvukalt seadeid ja originaalkompositsioone nii orkestritele, kooridele kui ansamblitele. 2014. aasta üldlaulupeol kanti ette tema orkestriteos „Meresõit” ning tema looming kõlab ka järgmisel, 2017. a toimuva XII noorte laulu- ja tantsupeol. Puhkpilliorkestrite esituses võib kuulda eesti rahvaviisi „Miks sa nutad, tammekene?” ainetel loodud teost „Koduteel” ning sümfooniaorkestrite liigis esitatakse teost „Rännak”, mis on süit eesti vanema põlvkonna heliloojate loomingust (Eller, Rääts, Tobias, Tormis, Villem Kapp). Sümfooniaorkestrite liigis on ta tegev ka dirigendina.

2016. aastal omistati Riivo Jõgile tiitlid aasta huvikooli töötaja 2015 (Eesti Haridus- ja Kultuuriministeerium) ja aasta noor orkestridirigent 2015 (Eesti Kooriühing). Aastal 2017 pälvis ta Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia 2016. aasta tegevuse eest.